ANNIKA

Tere, armas!

 

Mina olen Annika.

Ema, ämmaemand, sünnitoetaja, teadja ning uskuja.

 

Mäletan väga hästi enda ämmaemanda õpingute ajal nähtud esimest kahte sünnitust. Ühes toas sünnitas naine, kes elas läbi justkui midagi kohutavat ja rasket ning teises toas sünnitas naine, kes lihtsalt hingas oma lapse kerguses välja. Mäletan oma hämmastust, et kuidas saab sünnituse kogemine nii erinev olla. Olen selle kogemuse üle väga tänulik, sest sel hetkel teadsin, et teistmoodi on võimalik. Puudus vaid teadmine, kuidas sinna jõuda...

 

Aastal 2015 jõudsid minuni Access Consciousness ning Access Bars, mis andsid mulle vahendeid ning veelgi enam teadmist, et alati on võimalik luua ja vastu võtta enamat. Õppisin kasutama uusi meetodeid ning minu elu ning vaated muutusid täielikult. Ometi oli minus kogu aeg küsimus, kuidas tuua naisi lähemale iseenda usaldusele ning teadmisele, et nende kehad on võimelised kogema sünnitust kui imelist kogemust, mitte kui draamat ja traumat.

 

Hüpnosünnitusest kuulsin täiesti juhuslikult viibides ühel koolitusel, kus kohtusin Kiiaga. Mõne aja möödudes kohtusime taas Tallinnas Pehme Sünni Koolis ning jagasime oma teadmisi raseduse, sünnituse ja võimalikkuste kohta. Sel hetkel teadsin, et Hüpnosünnitus on üks võimalustest, mida kasutades ja peredeni viies on võimalik luua enamat.

 

Minu esimene rasedus kulges kerguses ja minus oli kogu raseduse vältel teadmine, et valin sünnitada lihtsalt ning loomulikult. Muidugi oli minus ka teadmatust, sest olin seni ajani kogenud sünnitusi vaid ämmaemanda ja toetajana ning näinud palju erinevaid sünde, kuid otsustasin, et minu sünnituskogemus saab olema positiivne.

 

Sellel ilusal aprillikuu hommikul, kui sünnitustegevus algas, olin täielikult kohal ning õnnelik. Oma ämmaemanda teadmistega uskusin, et aega läheb veel kaua - olemine oli nii mõnus, lõõgastus ja rahulikkus olid kõikjal. Minu esimene laps sündis kiirelt, pehmelt ning valuvabalt. Olen tänulik ja õnnelik, et teadmine ja usaldus olid viinud mind sellise imelise kogemuseni. 

 

Siinkohal küsingi Sinult, armas naine: Mida Sina tead? Mis on Sinu jaoks võimalik? Millist imelist, pehmet ja rahulikku rasedust ning sünnitust saad Sa tegelikult enda ja oma lapse jaoks valida? Mis on piiritud võimalused, mille olemasolust Sul ehk aimugi polnud? 

 

Aitäh, et oled! Aitäh, et valid enamat! 

 

Annika.

Annika läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2020 aastal (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator). 

pehme sünni kool logo.png
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© 2020 HüpnoSünnitus. Kodulehe sisu loata kopeerimine keelatud.