top of page

Mina olen Annika.

Ema, ämmaemand, sünnitoetaja, teadja ning uskuja.

 

Mäletan väga hästi enda ämmaemanda õpingute ajal nähtud esimest kahte sünnitust. Ühes toas sünnitas naine, kes elas läbi justkui midagi kohutavat ja rasket ning teises toas sünnitas naine, kes lihtsalt hingas oma lapse kerguses välja. Mäletan oma hämmastust, et kuidas saab sünnituse kogemine nii erinev olla. Olen selle kogemuse üle väga tänulik, sest sel hetkel teadsin, et teistmoodi on võimalik. Puudus vaid teadmine, kuidas sinna jõuda …

 

Aastal 2015 jõudis minuni Access Consciousness ning Access Bars, mis andsid mulle vahendeid ning veelgi enam teadmist, et alati on võimalik luua ja vastu võtta enamat. Õppisin kasutama uusi meetodeid ning minu elu ning vaated muutusid täielikult. Ometi oli minus kogu aeg küsimus, kuidas tuua naisi lähemale iseenda usaldusele ning teadmisele, et nende kehad on võimelised kogema sünnitust kui imelist kogemust, mitte kui draamat ja traumat.

 

Hüpnosünnitusest kuulsin täiesti juhuslikult viibides ühel koolitusel, kus kohtusin Kiiaga. Mõne aja möödudes kohtusime taas Tallinnas Pehme Sünni koolis ning jagasime oma teadmisi raseduse, sünnituse ja võimalikkuste kohta. Sel hetkel teadsin, et Hüpnosünnitus on üks võimalustest, mida kasutades ja peredeni viies on võimalik luua enamat.

 

Minu esimene rasedus kulges kerguses ja minus oli kogu raseduse vältel teadmine, et valin sünnitada lihtsalt ning loomulikult. Muidugi oli minus ka teadmatust, sest olin seniajani kogenud sünnitusi vaid ämmaemanda ja toetajana ning näinud palju erinevaid sünde, kuid otsustasin, et minu sünnituskogemus saab olema positiivne.

 

Sellel ilusal aprillikuu hommikul, kui sünnitustegevus algas, olin täielikult kohal ning õnnelik. Oma ämmaemanda teadmistega uskusin, et aega läheb veel kaua - olemine oli nii mõnus, lõõgastus ja rahulikkus olid kõikjal. Minu esimene laps sündis kiirelt, pehmelt ning valuvabalt. Olen tänulik ja õnnelik, et teadmine ja usaldus olid viinud mind sellise imelise kogemuseni.

 

Teise lapse sünd oli teistsugune. Mitte sünnitusprotsessi mõttes, aga 20. nädala ultrahelis avastati, et beebi vajab pärast sündi operatsiooni. Esimestel nädalatel oli see minu jaoks hirmutav, kuid taas aitasid mind nii Hüpnosünnitusest kui ka Access Consciousnessist omandatud vahendid. Õppisin veel rohkem usaldama iseennast ja maailma.

 

Ühel kargel täiskuuööl liikusime taaskord rõõmu ja kergusega sünnitusmaja poole - vastu võtma hoopis teistsugust sünnikogemust kui oli esimene. Beebi valis meie perekonnaga liituda taas kergelt ja kiirelt ning praeguseks hetkeks saame koos kasvada ning iga päev midagi uut meie endi ja maailma kohta teada saada.

 

Siinkohal küsingi Sinult, armas naine: Mida Sina tead? Mis on Sinu jaoks võimalik? Millist imelist, pehmet ja rahulikku rasedust ning sünnitust saad Sa tegelikult enda ja oma lapse jaoks valida? Mis on piiritud võimalused, mille olemasolust Sul ehk aimugi polnud?

 

Aitäh, et oled! Aitäh, et valid enamat!

 

Annika

Annika läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2020 aastal (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator). 

bottom of page