top of page

LIIS

Liis foto.jpg

Tere, armas!

Olen Liis, ema, fotograaf ning nüüd kuulun ka HüpnoSünnituse koolitajate vingesse rivistusse.

Teekond HüpnoSünnituse juurde algas Kanadas, kui peale triipude kätte saamist järjekordselt raamatupoes sündide ja raseduse kohta uurisin. Vastsündinuid pildistades ja beebide erinevaid sünnilugusid kuuldes tundus mulle ebaloomulik, et nii imeline asi kui beebi sünd võiks olla traumatiseeriv ja valus.

 

Ühel detsembrikuu õhtupoolikul sattuski mulle kätte Marie Mongani raamat ‘'HypnoBirthing: the Mongan Method’’, Seda raamatut sirvides tundus, et vot just sellist sünnituse kogemust ma soovin endale ja beebile. Õhinal tutvustasin loetut ka partnerile ning üsna pea leidsin end pea ees sukeldumas võõrasse, kuid nii tuttavasse maailma. Peale raamatu lugemist tundsin, et vajan raamatu kõrvale kindlasti ka praktilist poolt - leidsin endale Calgaryst koolitaja Jenn Price-Jones’i. Jenn oli imeline koolitaja, kellest sai raseduse ajal minu üks väga hea toetaja. HüpnoSünnituse abiga kogesin imelist avanemise perioodi ning see aitas mul lõdvestuda ka kõige ootamatutel hetkedel sünnituse juures. Erin Erika nägi ilmavalgust 4.07.2017 erakorralise keisrilõike abil, kuid läbi imelise sünnikogemuse.

 

Peale enda pisikese sündi avastasin ma end järjest rohkem sünnitusmaailmaga siduvat - küll lugude kuulajana kui ka nende lugude loomise juures viibija ja kaasaelajana. Jäädvustades uue elu imelisi hetki puges minu hinge salasoov - muuta sünnitajale kättesaadavaks kõik see, mida ise olin kogenud.

Mingil eluetapil paistab kõik minevat nii, nagu keegi kuskil on ette kirjutanud. Kolisin tagasi kodumaale ja 2019 aasta kevadel avanes mulle võimalus pildistada sünnitust, mis oli nii pere kui ka minu kui kõrvaltvaataja esimene Hüpnosünnituse kogemus. Seda harmooniat ja ürgset hetke jäädvustades tundsin, et olen just õiges kohas, õigel hetkel ning siit edasi saab ainult paremaks minna.

Ühel päeval kutsuti mind pildistama HüpnoSünnituse perede Tartu koosolemist, kus sattusin rääkima koolitaja Lennega. Siis kohtusime Pehme Sünni Kooli looja ja HüpnoSünnituse koolitajate juhendaja Kiiaga ning siin ma nüüd olen! Jagamas teiega kõike seda, millesse ma nii piiritult usun.

 

Loodan, et saan olla Sulle ja Sinu perele toeks sellel imelisel teekonnal.

Pehmete ja armastusväärsete sündideni!

Teie Liis

Liis läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2020 aastal (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator). 

bottom of page