HypnoBirthing™

The Mongan Method

Hüpnosünnitus (ingl. k. hypnobirthing) on sünnitusabi filosoofia ja meetod,

mis põhineb usul, et kõik beebid peaksid sündima õrnas, rahulikus ja rõõmuküllases atmosfääris.

 

Kui ema on lapse sünniks füüsiliselt, vaimselt ja hingeliselt hästi ette valmistunud, võib ta kogeda sünnitust lihtsamal, pehmemal ja mugavamal, sageli ka valuvabal, viisil.

Meetodi lõi 1989. aastal USA terapeut, nõustaja ja pedagoog Marie F. Mongan ja see on tänaseks kasutusel juba 46 riigis. Tegemist on põhjaliku sünniks ettevalmistumise programmiga, mis õpetab lapseootel peredele lõdvestus-, enesesisendus-, hingamis-, visualiseerimis-, afirmatsiooni- ja massaažitehnikaid ning annab põhiteadmisi rasedusest ja sünnist.

 Kursuse peamine eesmärk on aidata lapseootel naisel vabaneda sünnitusega seonduvatest hirmudest ja pingest ning seeläbi toetada keha loomulikku sünnitusprotsessi. Kursusel kasutatakse mitmeid hüpnoteraapia valdkonnas tuntud tehnikaid, et naine edasisel harjutamisel õpiks end juhtima sügava lõõgastusseisundini, säilitades samal ajal fokusseeritus ja positiivne häälestatus kogu sünnituse vältel. Uuringud on näidanud, et hüpnosünnituse abil võib lüheneda sünnituse kestvus, leeveneda sünnitusvalu, esineda vähem komplikatsioone ning ka vastsündinud on rahulikumad ja kergemini välismaailmaga kohanevad.

Sa ootad õnnetundega oma pisikese armsa lapse sündi.

Rasedus on naise elus üks imelisemaid aegu ja sünnitus on hetk elus, mis jätab kustumatu jälje nii ema hinge kui lapse kogemustesse, mis mõjutavad neid mõlemaid kogu edasise elu.
Sageli on sünnitusega seotud mitmeid hirme - teised emad räägivad oma kogemustest, mis pole ehk olnud kõige meeldivamad, samuti teeb meedia oma tööd - maalides sünnitusest pilte, kui suurest väljakutsest, mis tuleb kuidagi üle elada. Ja valu, see ju lihtsalt ununeb.

Loodus on naise keha loonud ideaalselt last eostama, kandma ja ilmale tooma. See on loomulik ja eluline sündmus. Sünnitus ei pea olema seotud hirmude ja ebamugavusega. Kõik Sinu mõtted ja sisemine usk mõjutavad, mida Su keha tunneb ja teeb. Kui Sa oled lõdvestunud, rahulik ja muretu, lähed sünnitusele vastu positiivse hoiakuga, siis oled Sa suuteline kogema seda meeldivamalt, turvalisemalt ja kergemalt - nagu loodus on selle tegelikult naistele ette näinud.

Hüpnosünnituse meetod annab Sulle kõik vajalikud teadmised ja oskused, et juhtida oma lapseootust ja sünnitust positiivse häälestatusega, vabastada oma hirmud ja pinged ning muuta sünnitus meeldivaks kogemuseks, mida naeratusega meenutada.

Loe lähemalt teadusuuringute tulemuste kohta siit

HypnoBirthing™ - The Mongad Method on hüpnosünnituse ORIGINAALKURSUS, kõige esimene programm maailmas, mis on populaarseim tänase päevani. See on laiapõhjaline sünnituseks ettevalmistav teadmiste ja tehnikate kogum, mille abil on võimalik jõuda kergema, turvalisema ja mugavama sünnituskogemuseni.

 

Hüpnosünnituse kursusel on kindlaksmääratud maht ja sisu, et oleks võimalik tagada teenuse kvaliteet ja tõhusus. Üks kursus koosneb 5 x 2,5 h kohtumistest ja sisaldab raamatut, eestikeelseid õppematerjale, eestikeelseid audiofaile lõdvestusharjutustega ja juhendaja igakülgset tuge sünnitusjärgse ajani.

 

Eestis esimesena aastal 2016 hüpnosünnituse koolitustega alustanud Pehme Sünni Koolis on kaks sertifitseeritud koolitajat (HypnoBirthing™- The Mongan Method Childbirth Educator, sertifitseeriv organisatsioon HypnoBirthing International Institute) - Kiia Paal ja Lenne Kontor.

Koolitajate väljaõpe tagab muuhulgas põhjaliku ettevalmistuse hüpnoosi, hüpnoteraapia võtete sihipäraseks ja turvaliseks kasutamiseks ning sünnitusabi tõenduspõhise teabe jagamiseks.

HypnoBirthing® - The Mongan Method

 

 

Ametlik kodulehekülg USA:

www.hypnobirthing.com

HypnoBirthing™ UK (kohandatud UK oludele, mis sarnasemad Eestile kui USA praktika):
www.hypnobirthing-uk.com

HypnoBirthing™ Austraalia:

www.au.hypnobirthing.com

Teaduslikke uurimustulemusi hüpnosünnituse kogemustest ja kasudest:

www.hypnobirthing-uk.com/#!hypnobirthing-research-statistics/ce07

HypnoBirthing - Taking the Birthing World by Calm:                         Hüpnosünnituse tutvustus eesti keeles:

 

 

 

 

 

 

HypnoBirthing sünnivideod, ametlik Youtube kanal:

 

 

 

Hüpnosünnitus Eesti meedias

Allani lugu: Mõttel on suur jõud

Ajakiri 9kuud, märts 2019

 

 

Hüpnosünnitusest saates "Mina Olengi Naine"
Nõmme Raadio, 7.03.2019

 

 

 

 

 

 

Sandra ja Jalmar Vabarna beebi sünnilugu

ERR. Hommik Anuga, 9.09.2018

 

 

Tänapäeva sünnitaja võimalused: doula, hüpnosünnitus ja rasedusäpp
Eesti Päevaleht, 16.07.2018

Valuvaba sünnitust on võimalik õppida

ERR. RINGVAADE, 4.05.2018

 

 

 

 

 

 

Uus trend: moodne Eesti naine sünnitab valu ja hirmuta

Eesti Ekspress, 18.10.2017

Marilyn Jurman sünnitusest: hüpnoos aitas mul tuhudega toime tulla

Postimees Elu24, Marilyn Jurman blogi, 25.05.2017

"Hüpnosünnituse kursus valmistab naisi ette pingevabaks sünnituseks"
Lääne-Tallinna Keskhaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja, suvi 2016 

"Hüpnosünnitus – leebelt ja valutult" 

Pere ja Kodu, august 2016

Hüpnosünnitus
Vikerraadio "Huvitaja" saates 31.08.2016

Muud huvitavat
 

Tõenduspõhine uuringute ülevaade raseduse, sünnituse  ja sünnitusjärgse perioodi kohta informeeritud valikute tegemiseks:

 

Dr Michel Odent, tunnustatud Prantsuse günekoloog ja loomuliku sünnituse eestkõneleja. Inimese areng saab alguse eostamise hetkest. Kõik edasine määrab juba ka järgnevate põlvkondade tervise ja tuleviku:

http://www.wombecology.com

http://www.primalhealthresearch.com

Kõik, mida pead teadma kõhubeebi asenditest raseduse ja sünnituse kergendamiseks:

www.spinningbabies.com

 

 

HypnoBirthing kogemus 5 lapse emalt. Kas iga järgnev sünnitus on tingimata kiirem ja lihtsam?

 

 

 

 

 

SandraJalmar.jpg
Getter.jpg
 
 
pehme sünni kool logo.png
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© 2020 HüpnoSünnitus. Kodulehe sisu loata kopeerimine keelatud.