top of page

HypnoBirthing™

The Mongan Method

Kõik beebid peaksid sündima rahulikus, õrnas ja rõõmuküllases atmosfääris.

Kui Sina, armas tulevane ema, oled lapse sünniks füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt hästi ette valmistunud, võib Su sünnitus olla lihtsam, pehmem, mugavam, vahel koguni valuvaba kogemus.

Just sellise rahuliku ja positiivse sünnituseni aitab jõuda HüpnoSünnitus (ingl. k. hypnobirthing) - sünnitusabi filosoofia ja meetod, mille lõi 1989. aastal USA terapeut, nõustaja ja pedagoog Marie F. Mongan ja mis on tänaseks tuntud ligi 50 riigis.

 

HüpnoSünnitus on põhjalik sünnituseks ettevalmistumise programm, mille käigus õpite tulevaste vanematena lõdvestus-, enesesisendus-, hingamis-, visualiseerimis-, ja massaažitehnikaid ning omandate tugevad perekooli teadmised rasedusest, sünnitusprotsessist ja sünnitusjärgsest ajast.

 Kursuse peamine eesmärk on aidata lapseootel naisel vabaneda sünnitusega seonduvatest hirmudest ja pingest ning seeläbi toetada keha loomulikku sünnitusprotsessi.

 

Erinevalt traditsioonilisest perekoolist annab meie kursus Sulle lisaks hüpnoteraapia valdkonnas tuntud tehnikad, et SINA ISE õpiksid end edasisel harjutamisel  sügava lõõgastusseisundini juhtima.

Sünnituse ajal suudad oma tähelepanu ise suunata, oled keskendunud, positiivselt häälestunud, täiesti teadlik toimuvast, teed oma keha ja beebiga koostööd, hingad õigesti ja säilitad rahu ka keerulisemates olukordades.

 

Sinu kaaslane saab sama põhjaliku ettevalmistuse abil olla Sulle parim tugiisik ja eestkostja - ta oskab Sind sünnituse ajal toetada nii praktiliste võtetega kui emotsionaalselt, ta mõistab Sinu soove, eelistusi ja vajadusi ning oskab meditsiinipersonaliga koostöös lahendustes kaasa aidata. 

 

Uuringud on näidanud, et hüpnosünnituse abil võib lüheneda sünnituse kestvus, leeveneda sünnitusvalu ja esineda vähem komplikatsioone. Ja mis kõige tähtsam - Sinu beebi on rahulikum ja kohaneb välismaailmaga kergemini. Sündimine ei ole tema jaoks shokk, vaid pehme, turvaline algus eluks.

Sa ootad õnnetundega oma pisikese armsa lapse sündi.

Rasedus on naise elus üks imelisemaid aegu ja sünnitus on hetk elus, mis jätab kustumatu jälje nii ema hinge kui lapse kogemustesse, mis mõjutavad neid mõlemaid kogu edasise elu.
Sageli on sünnitusega seotud mitmeid hirme - teised emad räägivad oma kogemustest, mis pole ehk olnud kõige meeldivamad, samuti teeb meedia oma tööd - maalides sünnitusest pilte, kui suurest väljakutsest, mis tuleb kuidagi üle elada. Ja valu, see ju lihtsalt ununeb.

Loodus on naise keha loonud ideaalselt last eostama, kandma ja ilmale tooma. See on loomulik ja eluline sündmus. Sünnitus ei pea olema seotud hirmude ja ebamugavusega. Kõik Sinu mõtted ja sisemine usk mõjutavad, mida Su keha tunneb ja teeb. Kui Sa oled lõdvestunud, rahulik ja muretu, lähed sünnitusele vastu positiivse hoiakuga, siis oled Sa suuteline kogema seda meeldivamalt, turvalisemalt ja kergemalt - nagu loodus on selle tegelikult naistele ette näinud.

Hüpnosünnituse meetod annab Sulle kõik vajalikud teadmised ja oskused, et juhtida oma lapseootust ja sünnitust positiivse häälestatusega, vabastada oma hirmud ja pinged ning muuta sünnitus meeldivaks kogemuseks, mida naeratusega meenutada.

Loe lähemalt teadusuuringute tulemuste kohta siit

HypnoBirthing™ - The Mongan Method on hüpnosünnituse ORIGINAALKURSUS, kõige esimene programm maailmas, mis on populaarseim tänase päevani. See on laiapõhjaline sünnituseks ettevalmistav teadmiste ja tehnikate kogum, mille abil on võimalik jõuda kergema, turvalisema ja mugavama sünnituskogemuseni.

 

Hüpnosünnituse kursusel on kindlaksmääratud maht ja sisu, et oleks võimalik tagada teenuse kvaliteet ja tõhusus. Üks kursus koosneb 5 x 3h kohtumistest ja sisaldab raamatut, eestikeelseid õppematerjale, eestikeelseid audiofaile lõdvestusharjutustega ja juhendaja igakülgset tuge sünnitusjärgse ajani.

 

Eestis esimesena aastal 2016 hüpnosünnituse koolitustega alustanud Pehme Sünni Koolis juhendavad lapseootel peresid sertifitseeritud koolitajad (HypnoBirthing™- The Mongan Method Childbirth Educator, sertifitseeriv organisatsioon HypnoBirthing International Institute), kelle väljaõpe tagab muuhulgas põhjaliku ettevalmistuse hüpnoosi, hüpnoteraapia võtete sihipäraseks ja turvaliseks kasutamiseks ning sünnitusabi tõenduspõhise teabe jagamiseks.

HypnoBirthing® - The Mongan Method

 

Ametlik kodulehekülg USA:

https://us.hypnobirthing.com

HypnoBirthing™ Austraalia:

https://au.hypnobirthing.com
 

bottom of page