top of page

KIIA

Tere, armas huviline!

 

Minu nimi on Kiia.

Olen kolme lapse (16, 7, 4) õnnelik ema.

Peale esimese tütre üsna vaevarikast sündi soovisin taas lapseootele jäädes enda poolt teha kõik võimaliku valmistudes loomulikuks ja sekkumisteta sünnikogemuseks, mida hea tundega meenutada.

Olles vahepeal perega Luksemburgi elama sattunud, avastasin seal pakutava hypnobirthing meetodi ja leidsin hüpnosünnituse koolitaja (HypnoBirthing™), kes aitas mul veel üsna viimasel raseduskuul õppida lõdvestuma, kasutama enesehüpnoosi tehnikaid ja eelseisvaks positiivselt häälestuma.

Eestis on loomuliku sünnituse soov väga palju normaalsem kui Luksemburgis sel hetkel oma üllatuseks avastasin. Sealsetes sünnitusmajades ei saa paraku sünnitusele ämmaemandat valida ja kohale tuleb arst, kelle jälgimisel oled olnud. Samuti peetakse imelikuks naist, kes ilmub välja loomuliku sünnituse sooviga, kuna ca 90% naisi sünnitab siiski epiduraali ehk seljasüstiga valutustamise toel. Esilekutsumised, keisrilõige ja muud sekkumised sünnituse käigus on väga sagedased.

 

Minu ääretult pehme ja loomulik vettesünnitus tundus neile selles valguses kangelastegu. Kuid see ''hakkamasaamise" tunne ongi just see tunne, mis mulle siiani tõeliselt jõudu annab ja naeratuse näole toob. See oli lihtsalt imeline! See oli just selline sünnitus nagu olin unistanud - täielik eneseusaldus ja kontroll oma keha üle, keskendumine, lõdvestus, õige hingamine ja pehmelt sündinud rahulik, uudishimuliku pilgu ja kerge kohanemisega pisikene beebipoiss! Suur osa õnnestumisel oli minu ettevalmistus hüpnosünnituse võtete abil.
 
Soovitasin hüpnosünnituse meetodit oma sõbrannale Eestis, kel polnud mujalt õppida kui raamatu ja CD abil, lisaks pidasime Skype'i teel pikki videokõnesid, kuidas üht või teist harjutust mõista. Peagi sünnitas ta oma lapse väga kergelt ja kiirelt, tõepoolest lihtsalt 'välja hingates' ja vannis ise oma kätele püüdes. Ka ämmaemand oli meeldivalt üllatunud, kui rahulikult kõik kulges ja kui hästi sõbranna oli ette valmistunud.

 

Need positiivsed sünnikogemused ja sõbranna siiras tänutunne innustas mind sedavõrd, et mais 2016 läbisin "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi ning olin esimene Eesti hüpnosünnituse sertifitseeritud koolitaja (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator).

Hüpnosünnituse kursused Eestis said alguse augustis 2016 ja perede huvi uue sünniettevalmistuse vastu kasvab tänaseni.

Sündis Pehme Sünni Kool.

Edasine on minu jaoks kui üks imeline kulgemine enesearengu teekonnal, täiendades end kõikvõimalikel rasedust, sünnitust ja pereks kasvamist toetavatel koolitustel. Ammutan endasse pidevalt uusi teadmisi, kuidas loomulik sünd ja pehme algus perele võimalikuks saaks - et neid peredega jagada, luues harmooniat nii beebi, ema kui isa füüsilisse ja emotsionaalsesse heaollu.

Osalesin kohe järgmisel kuul tuntud Prantsuse arsti ja loomuliku sünni eestvedaja Dr Michel Odent'i ja tema pikaaegse kaaslase, doula Liliana Lammers'i doulade ehk sünnitoetajate kursusel, et loomulikust sünnist ja naise toetamisest sellel imelisel teekonnal juba rohkem osa saada. Minus süvenes veendumus, et see on minu südame kutsumus ja lahutamatu osa peredele toe pakkumises. Läbisin sertifitseeritud koolituse (HypnoBirthing Professional Doula by HypnoBirthing Institute), omandasin Rebozo tehnika peamised võtted raseduse ja sünnituse toetamiseks, süvendasin teadmisi aroomiteraapias ja rasedusaegse füüsilise ettevalmistuse võimalustes.
Alates aprillist 2017 kuulun ka
Eesti Sünnitoetajate Ühendusse ja käin võimaluste piires peredel sünnitustel toeks.

Osalesin iga-aastastel HypnoBirthing® koolitajate aastakonverentsidel USA's - nädalad täis põnevaid koolitusi,  täiendõppe võimalusi, ettekandeid  ning loomulikult väärtuslike kogemuste jagamist.

Minu täiendkoolituste hulka kuuluvad veel järgmised põnevad programmid:

HypnoMothering® ehk Emade Lõdvestuskunst - toetamaks emasid sünnitusjärgselt, on loodud praktiline lõdvestustehnikate töötuba, kus värsked emad õpivad toime tulema uute ja ootamatute emotsioonidega, muutma vähesed unetunnid kvaliteetsemaks ning leidma uusi jõuvarusid emaks ja naiseks olemiseks ka väikelaste emadele. 

Dancing for Birth® ehk Sünnitants - lisaks emotsionaalsele ja teadlikule ettevalmistusele on äärmiselt oluline toetada rasedust ja sünnitust ka füüsilise treeningu ning toonuse hoidmisega. Tunnis on kerget rasedale sobivat liikumist - kõhutants, idamaised, aafrika ja ladina rütmid, vaba väljaelamise võimalus läbi tantsu ja vaba improvisatsiooni - ilma igasuguste hinnangute ja piirideta, vabas naiselikus õhkkonnas - kõik lihtsalt selleks, et puusad ja sünnitusenergia liikuma saada. Tantsima võivad tulla nii rasedad kui ka emad pisikeste titadega (näiteks kandelinas). Tunnid sisaldavad lisaks tantsule rohkelt rasedus- ja sünnitusalast teavet, harjutusi ja vestlusringe. 

Montessori õpetaja 0-3 vanusele - esimese lapse sünnist saadik on mind loomulikult paelunud ka küsimused, kuidas olla hea lapsevanem, kuidas pakkuda oma lapsele parimat võimalikku ettevalmistust eluks ja tema arengut toetada just tema vajadustest lähtuvalt. Nii jõudsin Montessori pedagoogikani, mille heasoovlik ja lapse arenguetappe järgiv metoodika mulle sümpaatne tundus. Olen lõpetamas praktikat ja ammutan võimaluste piires lastele kodust keskkonda ja kasvatusstiili kujundades  selle filosoofiast inspiratsiooni. 

Hüpnoteraapia (Grace Smith Hypnotherapy School). Hüpnoos on niivõrd loomulik, võimas, ohutu ja efektiivne viis inimesi aidata erinevates eluvaldkondades (stressi ja ärevusega toimetulek, harjumustest ja sõltuvustest vabastamine, sisemiste muutuste ja enesearengu toetamine), et minu senine hariduskäik majandus- ja psühholoogia erialal, pidev enesearengusoov ja unistus inimesi aidata leiab aina selgema raja, avades hüpnoteraapia teenuse ka kõikidele neile, kes parasjagu just pereloomisega ei tegele :).

Spinning Babies® - läbitud 1-päevane SB workshop Helsingis ja 2-päevane workshop Tallinnas, mis õpetab imelisi võtteid ja lähenemisi, kuidas ema kehaasendite ja harjutustega, füsioloogia ja anatoomia teadmisi kombineerides saab luua beebile parimad võimalused optimaalse asendi leidmiseks, et sünnitus saaks olla kergem ja loomulikum.

Alates septembrist 2020 olen sertifitseeritud Spinning Babies® Parent Educator . Spinning Babies Parent Class on 3h töötuba, mille läbimisel saab lapseootel paar kasuliku ettevalmistuse igapäevaste kehaliste harjutuste ja võtete koostegemiseks raseduse toetamiseks ning sünnitusel erilahenduste leidmiseks.

HypnoBirthing® Master Trainer - tänu suurele pühendumusele Eestis hüpnosünnituse koolitusvõimaluste ülesehitamisel olen tänaseks HypnoBirthing Institute Faculty õppeteaduskonna liige ja rahvusvaheline uute hüpnosünnituse koolitajate koolitaja. Minu käe all said augustis 2020 väljaõppe 4 uut Eesti koolitajat - üheskoos suudame pakkuda koolitusvõimalusi üle Eesti nii eesti, inglise kui ka venekeelsetele peredele.

Kogu kirjeldatud põneva teekonna tipphetkeks pean 2017 aasta lõpul oma kolmanda lapse sünd, milleks valmistudes tundsin end justkui elueksamile minevat - annan ju peredele kõike seda teadmist edasi, mida nüüd võiksin ja peaksin ise kogema. Perfektsionistina oli minu suurim hirm iseennast 'alt vedada'. Kõlab täiesti totralt, eks ;) Kõik läks aga just nii nagu südames unistasin, pesamuna sünd oli imeilus kogemus - rahulik, pehme, vaikne, valutu, südamlik, võimas.. Emotsioonide kirjeldamiseks ei jätku kauneid sõnu. Kõik oli minu juhtida, kuulasin oma keha, usaldasin jäägitult ingellikku ämmaemandat ja nautisin kalli abikaasa lähedust. Eriti õnnelikuks teeb mind aga see, et sünni juures viibis mu varateismeline tütar, kes usub nüüd, et ilus ja kerge sünnitus on võimalik! Tema mõttemuster on muutunud. Ta ei karda enam sünnitust nagu enamikke naisi meie ühiskonnas on õpetatud kartma! Ja just nii, ilma hirmuta, ennast ja loodust tundes ja usaldades saabki võimalikuks ilus, pehme, positiivne sünd. 

 

Loodan Eesti peredele Pehme Sünni Kooli koolitustega
kinkida võimaluse luua ilus sündimise lugu - pehme algus beebile, emmele, issile! 

Spinning-Babies-logo-red-transparent.png
Certified-Parent-Educator-2.png
bottom of page