Kui esimest korda lapseootele jäin, avanes minu ees täiesti uus maailm. Arvasin, et tean rasedusest, sünnitusest ja beebidest juba nii mõndagi, aga ise lapseootel olles tekkis küsimusi aina juurde ja mõned vastused ei olnud mulle sugugi meeltmööda. Kõige eelseisva ees tekkis hirm. Õnneks viis juhus mind just minule sobiva ämmaemanda juurde, kes oskas sõnadesse panna kõik selle, mida ma ise samuti tundsin: rasedus ja sünnitus on terve naise jaoks täiesti loomulik tervislik seisund, mille loodus on ette näinud kuni lõpuni kulgema rahulikult, pehmelt ja hirmuta. 

Ka hüpnosünnituse juurde sattusin juhuslikult, lihtsalt oma soovidele ja tundmustele vastavaid võimalusi otsides. Läbisin ise kursuse oma raseduse esimeses pooles, nii jäi rahulikult aega õpitu kinnistamiseks ja harjutamiseks. Enne sünnituse algust ei osanud ma õpitud lõdvestustehnikate kohta täpselt arvata, et kuidas need sünnituse ajal toimiksid. Lõdvestumist oli lihtsalt väga mugav harjutada, enamasti lugesin raamatut ja kuulasin lõdvestusharjutusi kõrvaklappidest õhtuti enne magama jäämist.

 

Minu esimese lapse sünd aga veenis mind kohe, et selline imeline kogemus sai võimalikuks ainult tänu hüpnosünnituse tundides õpitud meetoditele. Esialgu ehmatas uus tundmus mu kehas mind ära, aga isegi selles hetkelise hirmu olukorras suutsin oma keha ja meele lõdvestada samal hetkel, kui hakkasin kõrvaklappidest juhendatud lõdvestusharjutust kuulama. Kohe kadus igasugune pinge ja valu ja täpselt sama rahulikuks jäin kuni sünnituse lõpuni, milleni oli selleks hetkeks veel kuus tundi aega. Minu mees arvas, et sünnitegevus jäi järgi ja läks magama:)
 

Siit sai alguse suur soov, et igal naisel oleks sünnitusest nii palju teadmisi, et ta julgeks usaldada oma keha, oskaks seda lõdvestada just sel määral, nagu sünnituse käigus vaja, et tal oleks positiivseid mõtteid, millele sünnituse ajal keskenduda, mis teda toetaks ja edasi viiks. Nii leidsingi tee Hypnobirthing – The Mongan Method juhendaja koolitusprogrammi ja Pehme Sünni Kooli kaudu seda teadmist peredele edasi andma. Siiras rõõm on kuulda perede ilusaid lugusid, kus naine on oma kogemuse üle nii õnnelik, sest tal oli ettevalmistus, mis teda sünnituse ajal toetas, olenemata sellest, kui pikk või missuguste pööretega sünnitus oli. Teadmine, et nendes peredes ei jää ükski järgnev laps sündimata lihtsalt seetõttu, et naine ei soovi seda protsessi uuesti läbi teha. See on suurim tänu ja põhjus, miks mina seda tööd teen! 


Teise lapse sünd 2019. aasta suvel kinnitas mulle täpselt samamoodi kõige õpitu olulisust. Ma olen nii tänulik, et ma julgesin taas usaldada oma keha, et ma oskasin lõdvestuda, et mees teadis, kuidas mind toetada, et ma olin valinud parima ämmaemanda, et ma tundsin, et mina koos beebiga oleme peategelased, et minu soove austati ja aktsepteeriti. Teine kogemus tundus tänu sellele kõigele juba tõesti nii lihtne ja tavaline, samas nõudis sünnituse ajal siiski jäägitut tähelepanu ja keskendumist, et kõik just nii mugavalt ja pehmelt toimuda saaks. Ka pärast seda imelist kogemust mõtlesin: aga mis siis, kui mul ei oleks seda ettevalmistust olnud? Ja olen veelkord tänulik! 


Iga päev toimub meie ümber nii palju imelisi sünde ja ei ole ühtegi põhjust, miks Sinu sünnitus ei võiks olla kõige ilusam kogemus Sinu elus. Missugune hindamatu kingitus on see Sinu lapsele!

 

Lenne läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2018 aastal (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator).