Olen naine, abikaasa ja ema.

 

Minu emaks saamine avas ja avardas mind naisena tohutult. Andis elule hoopis teise mõtte ja arusaamise. Tõi minuni palju arusaamu loodusest, loogikast elus ja naise rollist inimkonnas.

Minu rasedus kulges väga mitmes mõttes imeliselt ja just nii nagu minu jaoks oli sel hetkel õige ja vajalik. Päev peale positiivset rasedustesti oli minu pulmapäev ja minust sai abikaasa imelisele mehele. Raseduse aeg möödus joogatades, õppides erinevaid raseduse ja beebiga seotud teemasid, lugedes ja lihtsalt olles. Olin just vahetult enne lõpetanud oma 12,5 aastat kestnud töösuhte Ida-Tallinna keskhaiglaga.

 

Minu kõige esimene perekooli loeng oli “Doula. Hüpnosünnitus.” Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskuses, mis juhatas mind kohe õiges suunas ja seadis mõtted varakult loomulikule sünnitusele.

Minu hüpnosünnituse koolitus ja ettevalmistus jäid üsna raseduse lõppu ning harjutamist ei olnud nii palju, kui ma oma tänaste teadmiste juures soovitaksin. Sellegipoolest, sain just seda mida soovisin - ilusa ja positiivse sünnituse. Paljud asjad ei läinud küll nii nagu soovisin ja plaanisin, aga üldpilt oli hea ja kogemus meeldiv. Järgmisel päeval ütlesin oma sõbrannale, et võin kohe uuesti sünnitada. See oli temale suureks üllatuseks, nii nagu see on olnud kõigile naistele, kellele olen seda hiljem öelnud. Kõik need lood ja reageeringud teiste naiste poolt viisid mind aina enam mõttele, et miks see nii on? See ei pea nii olema! Sünnitus ei pea olema valus kogemus ei kehale ega hingele!

Kuidas saaksid kõik minu sõbrannad ja teised naised kogeda oma lapse sündi ja emaks saamist kui positiivset päeva ja ilusat mälestust?

Sünd ei vaja enamasti meditsiinilist sekkumist ja kindlasti ei peaks lapseootajate seas külvama hirmu, et midagi läheb nagunii nihu!

Naine ei ole loodud kannatama oma last ilmale tuues. Keeldun seda uskumast!

 

Elevus ja pidevad märgid hüpnosünnituse suunas viisid mind lõpuks 1,4 aastat hiljem Soome koolitusele “HypnoBirthing Practitioner Training”. Tundsin ennast teiste naistega koos lihtsalt imeliselt! Nagu oleks tulnud koju – kõik tunded ja emotsioonid ruumis olid samad mis minul. Kui varasemalt olen tundnud, et beebisid vaadates tulevad mul liiga kergelt pisarad silma, olen liiga tundlik ja teistmoodi, siis seal tundsin, et nüüd olen leidnud koha, kus saan ennast tunda just nii nagu ma olen – õnnepisar silmanurgas vaadata sünni videosid ja kuulata teiste emade sünnituslugusid. See tunne, elevus ja põnevus saadab mind iga päev ja alati, kui vaatan mõnda uut videot, loen järgmist raamatut või kuulan järgmist salvestust naistelt, kes räägivad imelisest emadusest ja beebi sünnist.

 

Elu on täpselt nii ilus ja nauditav kui seda ise oma mõtetega endale loome!

 

Triin läbis "HypnoBirthing™ - The Mongan Method" juhendaja koolitusprogrammi 2019 aastal ja on üks kolmest hüpnosünnituse sertifitseeritud koolitajast Eestis (HBCE - HypnoBirthing Childbirth Educator). 

pehme sünni kool logo.png

© 2020 HüpnoSünnitus. Kodulehe sisu loata kopeerimine ei ole lubatud.