top of page

Ämmaemand ei suutnud uskuda, et ma tuhudega nii hästi toime tulen

Jagame teiega Tartu pere ilusat sünnilugu, kus õnnelik issi sai muide beebi oma kätele püüda. Pere läbis koolituse hüpnosünnituse koolitaja ja ämmaemanda Annika Oona juhendamisel.**************'

Annan teada, et minu pisike beebi sündis 8. jaanuaril TÜKis ja mul on ääretult hea meel, et ma otsustasin osaleda HüpnoSünnituse kursusel. Ma olen üsna kindel, et see kursus andis nii mulle kui ka mu mehele selle teadmise, mis see sünnitus endast ikkagi kujutab ja milline see olla võib. Ma ikka püüdsin mitu korda nädalas enne magamaminekut kuulata Vikerkaare lõdvestust ja tegelesin enda lõdvestamisega ning seetõttu oli mul ilmselt ka tuhude vahepeal ennast kergem lõdvaks lasta. Ma teadsin kui oluline see on.


Igatahes algas trall ja ootus juba 7. jaanuaril, mil mul hakkasid osaliselt veed tilkuma. Käisime õhtul kontrollis, sest ma ei olnud kindel, et need looteveed on. Sealt saime kinnituse, et olid ning sel ajal oli umbes 2 cm avatust. Saadeti koju tagasi, kuna lootevett oli piisavalt ja tuhusid veel ei olnud. Kuid kutsuti 8. jaanuari hommikul tagasi, sest siis oleks möödunud 24h osaliste looteveede puhkemisest ja ilmselt oleksid nad siis sünnituse ka esile kutsunud. Tulime koju tagasi ja hakkasin beebiga aktiivselt suhtlema, et ta ikka otsustaks ise tulla ja lootsin, et öösel ehk hakkab ikka tegevus pihta. Läksin kuskil 12 ajal magama, kuulasin veel Vikerkaare lõdvestust ja sain täpselt 2h magada, kui mind äratas ilmselt esimene tuhu. Peale seda muidugi enam und ei tulnud ja kell neli öösel käis plõks ja siis tuli juba suurem kogus lootevett, hakkasid ka tuhud regulaarselt käima. Ega me väga kaua ikkagi kodus ei suutnud olla, sest ärevus oli suur. Pakkisime enda tavaari kaasa ja asusime umbes poole kuue ajal varahommikul sünnitusmaja poole teele. Meid võeti kohe sisse ning selleks ajaks oli avatust vaid 3cm. Aga see mind ei morjendanud, sest tundsin end sünnitusmajas kuidagi turvaliselt ja hästi. Nii me siis seal olime, mina püüdsin tuhusid muudkui aga üle hingata ja mees oli lihtsalt olemas. Mingi hetk toimus vahetuse vahetus ja meie ämmaemandaks osutus Kaie Mikheim. Kui rääkisime talle, et läbisime HüpnoSünnituse kursuse Sinu (Annika Oona) juures, siis oli tal veelgi enam hea meel, et ta meiega selle protsessi läbi saab teha ja ühtlasi mainis ta, et te olite kursusekaaslased Igatahes kohe kui ta uksest sisse astus, täitus tuba nii suure positiivsusega ja veelgi enama turvatundega, et ma ei oska seda kohe kirjeldadagi. Ta oli meiega nii tore, positiivne ja kiitis meid, et me nii hästi hakkama saame. Ta ei suutnud uskuda, et ma tuhudega nii hästi toime tulen


Mingi hetk soovisin ma vanni minna. Ja see oli parim otsus, sest ma sain vannis olla umbes 1h kui tundsin kakahäda. Muidugi alguses arvasin, et ongi kakahäda Käisin isegi vetsus, aga siis mõtlesin, et okei, ilmselt pole. Kaie kontrollis mu avatust vannis ja käskis kohe välja tulla, et saaksime hakata valmistuma väljutusperioodiks (vanni ei lubatud sünnitada, sest looteveed olid liiga kaua tulnud ja siis oli vist suurem infektsiooni oht). Vannis olles mängis meil album Cigarettes After Sex ja see oli nii lõõgastav ja mõnus, et see ja soe vesi kindlasti kiirendaski protsessi.


Igatahes kogu sünnitegevuse kestvuseks märgiti 6h 45min ning väljutusperioodiks 1h 16min. Kaiest oli tohutu-tohutu abi ja kui ma saaks valida, siis järgmise lapse tahaks ka tema juuresolekul sünnitada Ta kiitis meid pärast ja ütles, et ma nagu vana tegija juba. Ühtlasi aitas ta meil peretuba saada, hoides meid kauem sünnitustoas. Sain mõned iluõmblused, aga ei midagi hullu. Presside ajal mõtlesin ma, et kui enne tundus, et tuhud käisid tihti ja olid üsna ebamugavad, siis pressi ajal soovisin ma, et need käiksid veelgi tihedamalt, sest ma ei jõudnud enam beebiga kohtumist ära oodata. Valustamisest kasutasingi ainsana vanni. Proovisin ka naerugaasi. Tuhu ajal leevendas see küll tuhu intensiivsust, aga puhkehetk algas pearinglusega ja halva tundega, seega ma otsustasin sellest loobuda. Mulle tundus, et koos naerugaasiga ei saa üldse pausi ajal lõõgastuda ja puhata, sest enesetunne on niivõrd kehva.

Mehel õnnestuski laps enda kätele püüda ning hiljem ka nabanöör läbi lõigata!

Tänaseks oleme kodus ja juba vaikselt ka üksteisega harjunud. Toimetame ja elame uude rolli sisse!


Igatahes suur-suur aitäh ka sulle, et selliseid kursuseid läbi viid.


A.


Foto: <a href="https://www.freepik.com/photos/people">People photo created by prostooleh - www.freepik.com</a>


Comments


Uus
Viimased postitused
Arhiiv
Märksõnad
Jälgi meid:
  • Facebook Basic Square
bottom of page